V. KORIZMENA NEDJELJA - B - 17. 03. 2024.

1. Križni put u petak, 22. ožujka predvodi Molitvena zajednica Krvi Kristove, a na Veliki Petak, 29. ožujka, u 15 sati naši Čitači. Na Cvijetnicu neće biti križnoga puta.
  2. Svakog četvrtka kroz korizmu, Salezijanska će zajednica imati klanjanje pred Presvetim od 15 do 18 sati. Pozivamo i župljane da nam se pridruže prema svojim mogućnostima.
  3. Petkom, kod večernje svete mise, sakuplja se milostinja za potrebite naše župe. To će biti prilika za zajedničko odricanje u korist bližnjih.
  4. Na uskrsni ponedjeljak, 1. travnja, organiziramo župno hodočašće na Slapove Krke i u Zadar. Cijena  putovanja je 25 eura. Broj je ograničen. Prijave i uplate primaju se u župnom uredu.
  5. Udruga „Stepinčeva oaza mira“ u suradnji sa župom sv. Petra, ap. Zaprešić, izvode Scenski prikaz Kristove muke u nedjelju 24. 03. 2024. u 16 sati – Novi dvori Jelačićevi, Zaprešić
  6. Danas je veliki križni put u 15 sati. Krećemo ispred crkve i velikim ophodom prema Sutinskim Vrelima: Posusedskom dolju, do Prigornice, a povratak je po ulicama Goljački breg, Tomislava Pavleka i Blanje. Križni put predvode naši Prednovaci.
  7. Križni put za mlade na Ksaveru održat će se u petak, 22. ožujka s početkom u 20 sati, a predvodit će ga mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup. Mladi na križni put mogu ponijeti svoje svijeće ili ih nabaviti pri ulasku na Kalvariju.
  8. Djelatnici župnog Caritasa nude vam prigodne cvjetne i uskrsne aranžmane u kućici ispred crkve. Kupnjom pomažete siromašne obitelji naše župe.
  9. Roditeljski susret za roditelje naših krizmanika održat će se u utorak,19. ožujka u 19.30 sati, ovdje u crkvi.
  10. Zahvaljujemo našim donatorima koji nam pomažu pri izgradnji Pastoralnog centra u Podsusedu.

Raspored svetih misa u crkvi Sv. Ivana Bosca u Podsusedu

Radnim danom:

7:00* i 18:30

* u prosincu su zornice u 6:00

Nedjeljom i blagdanom:

7:00, 9:00, 10:30, 12:00 ** i 18:30

** u ljetnim mjesecima nema mise nedjeljom u 12:00

Obavijesti i događanja

Križni put

Ovu smo nedjelju u 15 sati prošli tradicionalni veliki križni put kroz Podsused. Krenuli smo ispred crkve i pošli velikim ophodom prema Sutinskim Vrelima, Posusedskom

Prikaži više »

Križni put

U nedjelju smo nakon večernje svete mise imali križni put kroz Podsused, od crkve svetog Ivana Bosca do kapelice svetog Martina. Križni put su vodili

Prikaži više »

Uključi se u župu

"Ukrali ste mi srce"

Pastoralni centar Sv. Ivan Bosco

Dodajte vaš dio u našu slagalicu

Draga braćo i sestre! Radosna vas srca obavještavamo da je u Podsusedu pokrenut projekt izgradnje novog pastoralnog centra “Sv. Ivan Bosco”. Župljani župe Sv. Ivan Bosco već 20 godina sanjaju ovakav projekt i sada je konačno stiglo vrijeme da se taj san ostvari.

Vašim doprinosom uvelike ćete pomoći izgradnji. Molimo vas da proširite ovu lijepu vijest i budete promicatelji našeg cilja, izgradnje Pastoralnog centra. Hvala vam od srca!

U svrhu izgradnje centra otvoren je poseban bankovni račun namjenjen isključivo tome. Vašim doprinosom uvelike ćete pomoći izgradnji.

Pastoralni centar - PROMO

Rkt. Župa Sv. Ivana Bosca