Božićno pismo Ispis E-mail

Draga braćo i sestre u Kristu!

S osobitim zadovoljstvom obraćam vam se ovim Božićnim pismom kao župnik. Poznajemo se, naime, iz vremena kad sam u Podsusedu vršio službu kapelana, ali Providnost je odlučila da ponovo budemo zajedno i jedni drugima služimo u Kristovu duhu i duhu salezijanske karizme.

“Radujte se narodi kad čujete glas…” ta i druge nama tako drage Božićne pjesme opet će odjekivati u crkvama na misnim slavljima, u našim domovima, a nerijetko će se čuti i na ulicama. Božiću se radujemo svi: djeca, odrasli, učeni, neuki, bogati i siromašni.

Nazaretska obitelj škola je u kojoj upoznajemo Isusov život. To je zapravo škola Evanđelja. Učimo gledati, slušati, misliti i sve više upoznavati tajnu snagu koja se nalazi u vrlo jednostavnoj, poniznoj i divnoj objavi Sina Božjega. Naravno, tu tajnu treba malo po malo nasljedovati.

Doista, u školi nazaretske obitelji shvaćamo zašto se mora održavati duhovna stega ako želimo slijediti nauk evanđelja i biti Kristovi učenici.

Uči nas koliko je potrebno i koliko vrijedi, sveti nauk, razmatranje, osobni i skroviti način života, molitva koju u tajnosti vidi jedino Bog.

Neka nas upravo Nazaret podsjeti što je obitelj, zajedništvo obiteljske ljubavi, ozbiljna i sveta ljepota, sveto i nepovredivo vlasništvo obitelji.  Neka nas nauči koja je prirodna uloga obitelji u društvenom poretku.

Čestit Božić, blagoslovljenu i u svakom dobru uspješnu novu 2017. godinu žele vam vaši svećenici: don Rudolf Belko – župnik, don Mladen Delić – ravnatelj odgojne zajednice za zvanja, don Anto Stojić, kapelan i ostali svećenici podsusedske salezijanske zajednice.

Podsused 20. prosinca 2016.

VAŽNE  OBAVIJESTI

Svete mise kroz Božićne dane:

Badnjak:          6:00 sati zornica, mise u 18:30 nema.

Polnoćke:         20:00 sati za djecu (prate tamburaši)

22:00 sata za mlade (prate mladi na gitarama)

24:00 sata ( prate orgulje )

BOŽIĆ:            7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30

Sv. Stjepan:     7:00, 9:00, 10:30 i 18:30

Stara Godina:  7:00 i 18:30 misa zahvalnica.

Nova Godina: 9:00, 10:30 i 18:30

Sv. Tri kralja:  7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30

Na misi  5. 1. navečer u 18:30  blagoslov vode.