Župa Don Bosko

29.01.2017. Ispis E-mail
Autor: Vladimir Baričević   

4. nedjelja kroz godinu (A)

29. 1. 2017.

 

 

Svete mise:  Radnim danom u: 7:00 i 18:30

                     Nedjeljom u: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30.

 

Spomendani kroz ovaj tjedan:

Ponedjeljak – Martina, Tina

Utorak         – Sv. Ivan Bosco

Srijeda         – Brigita

Četvrtak      – Prikazanje Gospodinovo, Svijećnica

Petak           – Sv. Blaž, Vlaho

Subota         – sv. Marija De Mattias Utemeljiteljica družbe Klanjateljica Krvi Kristove

 

            Pred nama je naš župni blagdan, 31. 1. sv. Ivan Bosco. Za taj dan se pripremamo trodnevnicom.

U subotu je misu predvodio i propovijedao don Ivan Terze. Misu su animirali mladi i čitači.  Nedjelja, danas misu predvodi i propovijeda ravnatelj  don Mladen Delić. Misu animiraju članovi muške molitvene zajednice "don Bosco".

Ponedjeljak, misu predvodi don Stjepan Bolkovac, misu animiraju mladi i salezijanci suradnici.

Na sam blagdan sv. Ivana Boska mise su kao nedjeljom, 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30. Misu u 10:30 predvodi provincijal don Pejo Orkić i pod misom je primanje novih prednovaka. U 12:00 sati misa za školsku djecu. Večernju sv. Misu predvodi i propovijeda Bjelovarsko- Križevači  biskup mons. Vjekoslav Huzjak.

 

            U četvrtak je blagdan Prikazanja Gospodinovog- Svjećnica (blagoslov svijeća).

 

            U petak je sv. Blaž – blagoslov grla

 

            Subota – slavimo svetkovinu sv. Marije De Mattias utemeljiteljice družbe Klanjateljica Krvi Kristove. U 18:00 sati biti će krunica Krvi Kristove koju predvode bogoslovi Misionara Krvi Kristove, u 18:30 je sv. Misa nakon koje će biti i blagoslov s moćima sv. Marije De Mattias. Predslavitelj je p. Ilija Grgić, Misionar Krvi Kristove.

Svetkovini predhodi trodnevnica od srijede do petka, koja svaki dan počinje u 18:00 sati, iznimno treći dan (petak 3. 2.) počet će u 17:40 zbog predstave povodom 150-te obljetnice smrti sv. Marije De Mattias, koju će izvesti učenici Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog – Ivanec i područne škole Tina Ujevića – Salinovec.

 

            Vjeronauk za prvopričesnike se nastavlja 4.2. tj. u subotu, a za krizmanike vjeronauk se nastavlja 8. 2. i dalje srijedom prije ili poslije podne u 9:00 ili 15:00 sati.

 

            Preporučamo kao i uvijek naš katolički TISAK: Glas koncila, Don Bosco danas, Veritas, Glasnik Srca Isusova i Marijina, Naša ognjišta, Katolički tjednik i dr.

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow 29.01.2017.