31.01.2017. BLAGDAN SV.IVANA BOSCA - SVEČANA SVETA MISA Ispis E-mail
img_8155_resize.jpg

Večerašnju svečanu misu za blagdan sv.Ivana Bosca predvodio je biskup bjelovarsko-križevački mons. dr.Vjekoslav Huzjak, uz koncelebraciju dekana kustošijanskog dekanata preč.Vjekoslava Meštrića, ravnatelja don Mladena Delića, svećenika iz kustošijanskog dekanata i župnika don Rudolfa Belka. Veliki broj hodočasnika i vjernika sudjelovao je u misnome slavlju. Župni zbor  i sastav mladih Sama Filia su svojim sviranjem i pjevanjem uveličali misno slavlje.

Biskup Huzjak u svojoj današnjoj propovijedi osvrnuo se na riječi iz današnjeg evanđelja, gdje Isus kaže da je najveći onaj koji je iskren Pred Bogom, kao što su mala djeca. Osvrnuvši se na život don Bosca, rekao je naš život danas puno je bezbrižniji nego je bilo u vrijeme života don Bosca. Usporedimo količinu radosti koju imamo mi danas  i don Bosca nekada vidjeti ćemo diferenciju u korist don Bosca. Biskup Huzjak završio je propovijed sa tvrdnjom kako je don Bosco crpio snagu i radost svoga života iz predanosti Bogu.

img_8139_resize.jpg

img_8147_resize.jpg