Župa Don Bosko

04.02.2017. Uz blagdan sv. Marije De Mattias 2017. godine Ispis E-mail
Autor: Miljenko Golubic   
img-20170204-wa0010_resize.jpg

Uz blagdan sv. Marije De Mattias 2017. godine

Kao i svake godine u našoj župi, tako i ove, druženje sa sv. Ivanom Boscom nastavlja se kroz druženje sa sv. Mariom De Mattias. Gospodin je to divno posložio. Narod željan i potreban Duha Svetoga u ovim se danima primjetno osnažio i ohrabrio na putu prema Kristu.

Snažni su ovo dvoje svetaca. Sv. Ivan Bosco svetac je i zaštitnik mladih, a naša sv. Maria De Mattias jednako tako snažno je pomagala i utjecala na mlade i obitelji.

Puno je ljudi sudjelovalo i dolazilo u ovih osam dana počevši trodnevnicom sv. Ivanu Boscu do njegovog dana, a našeg župnog blagdana 31. siječnja. Dobra povezanost i zajedništvo naših braće Salezijanaca i sestara Klanjateljica Krvi Kristove osjetila se u svakom trenutku. To je nešto što narod vidi i prepoznaje te vođen takvim ljudima lako se prepušta vjeri i nadi u vječni život.

Cijeli tekst - pogledaj opširnije

Tekst : Nevenka Glumac Trlek

Fotografije: više autora

 

 

20170204_174226_resize.jpg
 
 img-20170204-wa0018_resize.jpg  
 img-20170204-wa0012_resize.jpg  
 img-20170204-wa0013_resize.jpg  
 img-20170204-wa0009_resize.jpg  
 img-20170204-wa0019_resize.jpg  
 img-20170204-wa0021_resize.jpg  
 img-20170204-wa0026_resize.jpg  
 image-0-02-05-bdbf16b8ba6715b6a1bf36539640ba9cd9f5f9a94789554c90d183111a604e6b-v_resize.jpg  
 image-0-02-05-d911ec9bf2e23bf638e6dae0332a09e84ce205b300204b7cebe7b58ad00a6f80-v_resize.jpg  
 image-0-02-05-eb48d507dbb6878f5d9aed454dce2a919085a1f931dd963e2e300662afe2da11-v_resize.jpg  
 20170204_200958_resize.jpg  
 20170204_210439_resize.jpg  
 img_20170204_174138_copy_resize.jpeg  
 20170204_200258_resize.jpg  
 
 

 

Uz blagdan sv. Marije De Mattias 2017. godine

Kao i svake godine u našoj župi, tako i ove, druženje sa sv. Ivanom Boscom nastavlja se kroz druženje sa sv. Mariom De Mattias. Gospodin je to divno posložio. Narod željan i potreban Duha Svetoga u ovim se danima primjetno osnažio i ohrabrio na putu prema Kristu.

Snažni su ovo dvoje svetaca. Sv. Ivan Bosco svetac je i zaštitnik mladih, a naša sv. Maria De Mattias jednako tako snažno je pomagala i utjecala na mlade i obitelji.

Puno je ljudi sudjelovalo i dolazilo u ovih osam dana počevši trodnevnicom sv. Ivanu Boscu do njegovog dana, a našeg župnog blagdana 31. siječnja. Dobra povezanost i zajedništvo naših braće Salezijanaca i sestara Klanjateljica Krvi Kristove osjetila se u svakom trenutku. To je nešto što narod vidi i prepoznaje te vođen takvim ljudima lako se prepušta vjeri i nadi u vječni život.

Za nas Zajednicu Krvi Kristove kao i sestre Klanjateljice Krvi Kristove bio je to lijep uvod u našu trodnevnicu i pripravu za naš blagdan. Rođendan sv. Marije De Mattias, 4.2., utemeljiteljica družbe Klanjateljica Krvi Kristove. Nastavili smo širiti slavu Krvi Kristove polagano uz razne aktivnosti kroz ove milosne dane.

Prvu večer, prvi dan trodnevnice, prije sv. Mise s. Danijela Anić imala je kratku katehezu u kojoj je istaknula tri dimenzije na koje nas upućuje Marija De Mattias svojim životom i pismima, koja je pisala svojim suvremenicima. To su: imati stav trajnog obraćenja, prihvatiti Križ kao sredstvo spasenja i raditi za spas duša.

Jedan snažan trenutak te večeri bilo je svjedočanstvo naše članice Jadranke Ozimec u kojem ona govori o najtežim trenucim svoga života kada je u prometnoj nesreći stradala njena kćer i napustila ovozemaljski život. Snažno su nas se dojmile njene riječi da nikada ni u tim bolnim trenucima nije zapitala Boga: „Zašto? Zašto se to meni dogodilo?“, nego je prihvatila križ s vjerom i snagom odozgor. U Krvi Kristovoj našla je izvor nade za život. Tijekom euharistijskog slavlja don Ante Stojić u propovijedi kratko se osvrnuo na život svetice i istaknuo njezinu snažnu vjeru.

Drugu večer ima li smo trenutke klanjanja Isusu, prisutnom u presvetom Sakramentu. Razmatrali smo o radosnim otajstvima Isusova života služeći se pismima sv. Marije De Mattias.  Drugi dan trodnevnice vodila je s. Marija Pranjić. Tijekom euharistijskog slavlja propovijedao je župnik don Rudi Belko istaknuvši neke važne trenutke iz života sv. Marije De Mattias te sve prisutne pozvao da mole za Klanjateljice i zvanja.

Treću večer, zadnji dan trodnevnice, posebno nas je obradovao i nadahnuo dolazak grupe učenika Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog – Ivanec i Područne škole Tina Ujevića – Salinovec. Predvođeni svojim vjeroučiteljicama Natašom Roginek i s. Marijom Bilanović. Izveli su predstavu o životu sv. Marije De Mattias, nastale povodom 150-te obljetnice njezine smrti. Crkva je svaku večer bila puna, a ovu večer najposjećenija. Predstavom su nas još više upoznali sa životom svetice koju slijedimo. Bilo je lijepo i dirljivo vidjeti ovu mladost kako proživljeno izvodi program i kako im je poznat i zanimljiv život svete Marije De Mattias. Tijekom euharistijskog slavlja propovijedao je don Ante Stojić. Posebno je progovorio o cijeni otkupljenja, Krvi Kristovoj. Naglasio je kako su Klanjateljice, Misionari Krvi Kristove i oni koji slijede tu duhovnost izabrale bolji dio, u nasljedovanju Isusa. Krv daje život. Isusova ljubav dala se do prolijevanja Krvi i darovala život svima, oslobodivši nas od ropstva grijeha.

Večer, 4. veljače na sam blagdan, uoči Mise molili smo i razmatrali krunicu Krvi Kristove. Predvodili su je bogoslovi (CPPS) Ivan Raljušić i Antonio Marina s pratnjom na gitari našega p. Davora Lukačevića, Misionara Krvi Kristove (CPPS).

Svečanu Misu predvodio je pater Ilija Grgić, Misionar Krvi Kristove. Tijekom propovijedi sve nas je ohrabrio i pozvao da poput Marije De Mattias budemo navjestitelji Božje riječi, da svima hrabro i odvažno govorimo o cijeni otkupljenja, Krvi Isusa Krista, koja jedina pomiruje, obnavlja, čisti i u život vraća. Liturgijsko slavlje uzveličao je Komorni zbor sv. Ivana Bosca, pod ravnanjem Božice Veršić. Na kraju, s. Ankica Krupnicki, svima je zahvalila i pozvala na zajedničko druženje u blagovaoni subraće salezijanaca koji nam svake godine iskazuju gostoprimstvo u svojim prostorijama.

Mi članice Zajednice Krvi Kristove nosile smo oko vrata naš znak zajedništva crveni šal s natpisom: „Krv Kristova izvor nade“. U tome su nas slijedili i drugi mladi, muževi, hodočasnici.

Na našim licima posebno je svjetlo sjalo ovih dana jer su te riječi na našim šalovima ujedno i duboko u našim srcima. U očekivanju novih događaja i sadržaja za našu rastuću Zajednicu neka je „Blagoslovljena Krv Kristova!“

                                                          

                                                                       Nevenka Glumac Trlek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica