Poruka svećenika salezijanaca povodom Uskrsa Ispis E-mail

DRAGA BRAĆO I SESTRE!

Pozdravljamo vas riječima uskrsne pjesme:

GOSPODIN DANAS USKRSNU, ALELUJA!

NA  LJUDSKU SREĆU BESKRAJNU. ALELUJA!

Nakon četrdesetdnevnog korizmenog vremena u kojem smo razmišljali o Isusovom činu otkupljenja koje je imalo vrhunac u teškim mukama i nasilnoj smrti na križu, slavimo najveći blagdan naše vjere: ISUSOVO USKRSNUĆE. Za ovaj blagdan posebno smo se pripremali obnovom svoga kršćanskog života po molitvi, postu i djelima ljubavi. S crkvenih tornjeva, nakon trodnevne šutnje, razliježe se milozvučni glas zvona, koji oglašuje radost i veselje, a u crkvama odzvanjaju radosne uskrsne pjesme isprepletene poklikom Aleluja!, Hvalite Gospodina!

“Što tražite živoga među mrtvima? Nije ovdje, nego uskrsnu!” Tim riječima Božji glasnik - anđeo obraća se ženama koje su u nedjelju, trećeg dana nakon Isusove smrti došle na grob, da po židovskom običaju pomažu Isusovo tijelo, jer zbog kratkoće vremena nisu to mogle učiniti prigodom pokopa. Tu radosnu vijest koju su čule od anđela, žene su brzo javile Isusovim učenicima, koji su se zatvorili zbunjeni zbog svega što se dogodilo, u strahu za vlastitu sudbinu i budućnost.

Vijest da je uskrsnuo, sam Isus potvrđuje ukazanjima. Ne ukazuje se svima, nego samo odabranima: apostolima, Mariji Magdaleni, grupi učenika, a naposljetku se ukaza i Pavlu “kao nedonoščetu”, kako Pavao piše u poslanici Korinćanima.

Slaveći Isusov uskrs, kršćanin slavi i svoj nadolazeći uskrs. Vjera u uskrsnuće ulijeva u čovjeku optimizam i nadu, da živjeti poput Isusa ima smisla. Ima smisla “prolaziti zemljom čineći dobro”, jer nas, nakon svega čeka proslava, vječno blaženstvo s uskrslim Kristom.

U duhu sveukupnog prihvaćanja uskrsne poruke, svima vama i vašima, želimo  SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS!

Vaši  svećenici - salezijanci.

Slijedeća »