Božićno pismo Ispis E-mail

Rodio se Bog i čovjek u sred stajice,

rumen cvijetak, dragi Sinak, svete Djevice.

Anđeli, čuj, pjevaju: Slava Bogu na nebu,

a mir ljud’ma na visini tu.

(Hrvatska božićna pjesma)

Draga braćo i sestre!

Naš poznati bibličar, Bonaventura Duda, tvrdio je da su hrvatske božićne pjesme „prepjevano evanđelje“. Potvrđujući tu istinu, naši su pjesnici i glazbenici spjevali i skladali velik broj božićnih pjesama, koje stoljećima odjekuju u crkvama, kućama i stanovima. Sve one, uz lirsku ljepotu, imaju čvrst, pouzdan sadržaj i svoje teološko značenje. Upućuju nas na spasenje koje ostvaruje sam Bog tako što dolazi da postane čovjekom, da nas pouči i pokaže nam put ponizne ljubavi kojim nam je ići da bismo to spasenje baštinili.

Mi vjernici, stoga, pouzdano znamo da svoju vjeru gradimo na čvrstim temeljima koji joj jamče postojanost kao i životnu učinkovitost. Božićna istina glasi da je Sin Božji postao čovjekom. Riječ Božja se utjelovila u krilu Djevice Marije, kako nas Pisma uvjeravaju: Bog je radi nas i radi našega spasenja sišao s nebesa. Postao je čovjekom zato da čovjeku otvori slobodan pristup izgubljenom raju, da ponovo pronađe put do Boga.  Božićni su blagdani, dakle, izvrsna prilika da oživimo osobnu vjeru te obnovimo obiteljsko i župno zajedništvo.

Učinimo to i ovoga Božića pojačanom molitvom, svjesni da prave obiteljske sloge i vjernosti nema bez molitvene povezanosti s Bogom. Još jaču vezu čine sakramenti.  Euharistija i sakrament pomirenja vrhunac su svih blagodati koje nam Bog želi podariti i koje su nama najpotrebnije za izgradnju zdravih međuljudskih odnosa i odnosa s Bogom. Uvjeren sam da ćemo se s njima i u njima susretati češće, ne samo u ove svečane dane, nego tijekom cijele liturgijske godine.

Približimo se Kristu našem Spasitelju poput pastira i svetih kraljeva i mudraca.  Betlehemska će štalica u našoj obnovljenoj crkvi zasjati još većim sjajem zahvaljujući vašem svekolikom zalaganju. Koristim ovu priliku da još jednom zahvalim svima koji ste se trudili i obnavljali crkvu građevinu. Pristupimo zajedno i duhovnoj obnovi naše vjere i župnog zajedništva. Svim članovima naše Župne zajednice, napose sestrama Klanjateljicama Krvi Kristove, molitvenim skupinama, djelatnicima Caritasa, animatorima, djeci i mladima želimo:

Sretan i blagoslovljen Božić! Neka vas novorođeni Spasitelj, Isus Krist, svojim blagoslovom prati u sve dane nove 2018. godine

vaši  salezijanci.

You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow Božićno pismo