Božićno pismo Ispis E-mail

Sve se to dogodilo da se  ispuni što Gospodin reče po proroku:
Evo, Djevica će začeti i roditi sina i nadjenut će mu se ime Emanuel – što znači: S nama Bog!
(Mt. 1, 22-23)

Dragi župljani!

Pišem vam ovo župno pismo koje je ujedno i božićna čestitka, raspored blagoslova obitelji, kratak osvrt na proteklu godinu i poneki prijedlog za nadolazeću godinu.

Zahvalan sam Bogu i svima vama, ponajviše onima koji su se osobno uključili u uspjelu obnovu unutrašnjosti naše crkve za koju nam je tijekom godine došlo pohvala s više strana. S osobitim zadovoljstvom spominjem i uspjele pokušaje duhovnih obnova vjernika, naše žive Crkve, naše župne zajednice. Slobodan sam najaviti i nekoliko novih inicijativa za nadolazeću godinu: obnovu tornja, nabavu novog svetohraništa te izradu novih ispovjedaonica. Nadam se da vaša dragocjena pomoć i velikodušna suradnja neće izostati.

Živimo u svijetu brojnih, ponekad dramatičnih događaja u kojima se nerijetko nađe i Hrvatska sa svojim društvenim, političkim, gospodarskim i drugim previranjima, a od njih ni Crkva nije pošteđena, što više, sve se češće nađe na udaru nemilosrdne, provokativne čak i zlonamjerne kritike. U takvim vremenima, preporuka je pape Franje da jačamo svoje vjerničko zajedništvo počevši od obitelji u kojima su od presudne važnosti sloga i jedinstvo očeva i majki, roditelja, djece i mladih. Obitelji su mjesto naše ljudske i kršćanske radosti, naše sigurnosti, naših uspjeha i svakodnevne borbe za bolje i kvalitetnije sutra. Svi spomenuti oblici obiteljskog zajedništva odražavaju se na zajedništvo osoba i karizmi u župi sv. Ivana Bosca. U njoj se zrcali bogatstvo naših različitosti i posebnosti. Svima nam je poznato da se to počesto ugroženo zajedništvo treba hraniti vjerom, molitvom i sakramentalnim životom. Obiteljska molitva, nedjeljna euharistija i sakrament pomirenja, izvori su duhovne snage iz koje nas sam Krist jača i ujedinjuje. On je bio središte svete nazaretske obitelji Marije i Josipa u kojoj se rodio kao Sin Boga živoga.

Knez mira čije rođenje slavimo, neka pohodi naše obitelji i svakog člana ove župne zajednice: djecu, mlade, roditelje, odgojitelje, a posebno starije, nemoćne i naše bolesnike. Neka  nitko ne bude zaboravljen, tužan i sam u Božićnom slavlju koje ljubavlju želi ispuniti naša vjernička srca. Sretan Božić svima! Neka vas prati ljubav nebeske Majke, Pomoćnice kršćana i zagovor sv. Ivana Bosca, oca i učitelja mladih. Pod njihovom zaštitom pođimo radosno i sretno u novu 2019. godinu.

župnik don Rudolf Belko i ostala subraća salezijanci

You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow Božićno pismo