CVJETNICA - B - 24. 03. 2024.

1. Danas je nedjelja Muke Gospodinove ili Cvjetnica. Započinje Veliki tjedan u kojem Crkva slavi otajstva spasenja. Prije svake svete mise bit će blagoslov maslinovih grančica koje možete nabaviti u kućici župnog Caritasa ispred crkve. Pod misama se čita Muka Gospodinova. Danas nema Križnog puta.
  2. Na Veliki utorak, 26. ožujka, u našoj će župi biti uskrsna ispovijed za sve župljane u 17 sati, a u 19.30 je ispovijed za krizmanike.
  3. Na Veliki četvrtak, 28. ožujka, u bogoslužnom prostoru Bl. Alojzije Stepinac, Kaptol 28, nadbiskup mons. Dražen Kutleša, slavit će u 10. sati sv. Misu posvete ulja sa svećenicima. Pozvani su i vjernici na sudjelovanje prema svojim mogućnostima. Obredi Velikog četvrtka u našoj crkvi slavit će se u 18.30 sati.
  4. Na Veliki petak, 29. ožujka, spomen je Muke Gospodnje, zapovijedani je post i nemrs. U 15 sati bit će pobožnost Križnoga puta koji predvode čitaći. Obredi Velikog petka u našoj župi počinju u 18.30 sati.
  5. Velika subota, 30. ožujka, obredi uskrsnog bdijenja započinju u 20 sati s blagoslovom ognja, slijedi Hvalospjev uskrsnoj svijeći, Služba čitanja, Blagoslov vode i Euharistijska služba. Blagoslov jela će biti nakon sv. mise. Blagoslov jela bit će na Uskrs  poslije svih svetih misa prije podne.
  6. U nedjelju, 31. ožujka Nedjelja je Uskrsnuća Gospodnjeg ili Uskrs. Svete mise bit će u 6, 7, 9, 10.30, 12 i navečer u 18.30 sati.
  7. Na uskrsni ponedjeljak, 1. travnja, organiziramo župno hodočašće na Slapove Krke i u Zadar. Cijena  putovanja je 25 eura. Još ima 6 mjesta. Prijave i uplate primaju se u župnom uredu. Polazak u 5 sati ujutro ispred Konzuma u Podsusedu. Nikoga nećemo moći čekati, pa vas molimo da budete točni.
  8. Članovi udruge „Stepinčeva oaza mira“, u suradnji sa župom sv. Petra ap. Zaprešić, danas izvode Scenski prikaz Kristove muke u 16 sati – Novi dvori Jelačićevi u  Zaprešiću.
  9. Dobrovoljnim prilogom za maslinove grančice  pomažete siromašne obitelji.
  10. Našim donatorima koji nam pomažu pri izgradnji Pastoralnog centra u Podsusedu iskreno zahvaljujemo.

Raspored svetih misa u crkvi Sv. Ivana Bosca u Podsusedu

Radnim danom:

7:00* i 18:30

* u prosincu su zornice u 6:00

Nedjeljom i blagdanom:

7:00, 9:00, 10:30, 12:00 ** i 18:30

** u ljetnim mjesecima nema mise nedjeljom u 12:00

Obavijesti i događanja

Cvjetnica

Nedjelja muke Gospodnje. Djelatnice Caritasa opskrbile su nas maslinovim grančicama kako bismo klicali Kralju pri Njegovom ulasku u Jeruzalem, a zatim ih ponijeli s Njegovim

Prikaži više »

Križni put

Ovu smo nedjelju u 15 sati prošli tradicionalni veliki križni put kroz Podsused. Krenuli smo ispred crkve i pošli velikim ophodom prema Sutinskim Vrelima, Posusedskom

Prikaži više »

Uključi se u župu

"Ukrali ste mi srce"

Pastoralni centar Sv. Ivan Bosco

Dodajte vaš dio u našu slagalicu

Draga braćo i sestre! Radosna vas srca obavještavamo da je u Podsusedu pokrenut projekt izgradnje novog pastoralnog centra “Sv. Ivan Bosco”. Župljani župe Sv. Ivan Bosco već 20 godina sanjaju ovakav projekt i sada je konačno stiglo vrijeme da se taj san ostvari.

Vašim doprinosom uvelike ćete pomoći izgradnji. Molimo vas da proširite ovu lijepu vijest i budete promicatelji našeg cilja, izgradnje Pastoralnog centra. Hvala vam od srca!

U svrhu izgradnje centra otvoren je poseban bankovni račun namjenjen isključivo tome. Vašim doprinosom uvelike ćete pomoći izgradnji.

Pastoralni centar - PROMO

Rkt. Župa Sv. Ivana Bosca