PASTORALNI CENTAR SV. IVAN BOSCO Ispis E-mail
hrvatska_zastava.jpg engleska_zastava.jpg njemacka_zastava.jpg talijanska_zastava.jpg
 sz_1_resize999.jpg
Draga braćo i sestre!
Radosna vas srca obavještavamo da je u Podsusedu pokrenut projekt izgradnje novog pastoralnog centra "Sv. Ivan Bosco".
Župljani župe Sv. Ivan Bosco već 20 godina sanjaju ovakav projekt i sada je konačno stiglo vrijeme da se taj san ostvari.
 sz_3_resize999.jpg
Centar predstavlja nedostajuće prostore Oratorija salezijanske župe u Podsused i zaokružuje prostor pristupnog trga ispred samostana i crkve sv.Ivan Bosco.
Planira se na mjestu postojećeg vanjskog igrališta i garaža samostana te je smješten u visinskoj razlici postojećeg terena s pristupom novim prostorima sa razine pristupnog trga i novoplaniranog vanjskog igrališta s tribinama na krovu, odnosno na razini današnjeg igrališta i bočnog pristupa u samostan.
 sz_5_resize999.jpg
Poseban je naglasak stavljen na promišljanje prostora salezijanskog Oratorija i specifičnog pastoralnog rada Salezijanaca s mladima.
Središnje mjesto prostora čini velika dvorana Oratorija s vanjskim prostorom trijema koji je produžetak i prijelaz unutarnjeg na vanjske prostore.
 sz_6_resize999.jpg
Novi pastoralni centar predstavlja dovršetak prostora župe (zajedno s nedostajućim servisnim prostorima) i urbanističko zaokruživanje vanjskog prostora ispred crkve.
Vizualno se uklapa u visinsku razliku postojeće podsusedske padine te vanjskom formom uokviruje sve novoplanirane sadržaje.
 sz_2_resize999.jpg
 sz_4_novo.jpg
 pastoralni_tlocrt_krovnih_ploha_novo.jpg
 pastoralni_tlocrt_suterena_novo.jpg
 pastoralni_geodetska_snimka_resize999.jpg

Prvi je korak bilo odobrenje Provincije i izrada ovog idejnog rješenja.
Nakon odobrenja Gradskog ureda za planiranje i izgradnju te prikupljenih svih posebnih uvjeta, izrađuje se glavni projekt s kojim se ide u ishođenje građevinske dozvole.

U svrhu izgradnje centra otvoren je poseban bankovni račun namjenjen isključivo tome.
Vašim doprinosom uvelike ćete pomoći izgradnji.

uplatnica_za_donaciju.jpg

Dragi župljani, dragi dobročinitelji,
u ime Župnog ekonomskog i pastoralnog vijeća želimo Vam se zahvaliti na svim donacijama kojima nesebično darivate za potrebe izgradnje novog pastoralnog centra Sv. Ivan Bosco. Preporučamo se u vašim molitvama...
Glavni projekt sa svim potrebitim suglasnostima je 12.03.2020. predan u nadležni gradski ured za dobivanje građevinske dozvole.

Dana 04.08.2020. zaprimljena je potvrda o  pravomocnosti gradjevinske dozvole za izgradnju Pastoralnog centra

Stanje sredstava na donatorskom bankovnom racunu je 229.147,61 Kn

Hvala!