Župa Don Bosko

03.05.2020. NAKON 43 DANA PONOVNO SLAVIMO SVETU MISU U NAŠOJ ŽUPI SA ŽUPLJANIMA Ispis E-mail
Autor: Miljenko Golubic   
img_8579_resize.jpg

Nakon stanke od 43 dana zbog evidemije COVID-19 virusa, danas smo u našoj župi ponovno zajedno slavili svetu misu u 9, 12 i 18:30 sati na otvorenome ispred crkve . Župljani su bili disciplinirani i pridržavali se svih preporuka Stožera civilne zaštite držeći su minimalni međusobni razmak od dva metra, bez međusobnog kontakta, osim članova  obitelji koje su uobičajno u svakodnevnom međusobnom kontaktu. Ispovijed je također omogućena na otvorenome na gornjem parkiralištu. Misno slavlje u 12 sati  slavio je don Anto Stojić. Nazočno je bilo preko pedeset župljana pravilno raspoređenih po cijelom župnom dvorištu.Misno slavlje uveličali su mladi sviranjem i pjevanjem ispod lipe.

Radost i ushićenje vidljivo je bilo na licima i župljana i svećenika, jer nakon mjesec i pola dana ponovno se slavila sveta misa. Većina nazočnih nije se ni vidjela u ovom vremenskom razdoblju, tako da nas je On ponovno okupio u zajedništvu.

 img_8536_resize.jpg  Nikada viđena scena, stolice razmaknute na minimalnih dva metra.
 img_8538_resize.jpg Pred početak svete mise skoro sve stolice su bile zauzete.
 img_8543_resize.jpg  Vidi se da i župnik don Rudolf Belko drži razmak od dva metra dok razgovara sa župljanima.
 img_8547_resize.jpg  I sunce je zasjalo.
 img_3769_resize.jpg  Ali ni slaba kišica nije nikoga omela.......
 img_3773_resize.jpg  ..... samo su poneki skoknuli do automobila po kišobrane.
 img_3782_resize.jpg  
 img_8564_resize.jpg  
 img_8569_resize.jpg  
 img_8571_resize.jpg  
 img_8573_resize.jpg  
 img_8586_resize.jpg  Snalažljive župljanke našle su zaštitu od kiše ispod krošnje bora.
 img_8579_resize.jpg  
 img_3792_resize.jpg  
 img_8587_resize.jpg  
 img_8590_resize.jpg  
 img_8594_resize.jpg  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

 

 

 

 

 

 

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica