Župa Don Bosko

10.02.2013. Ispis E-mail
Autor: Vladimir Baričević   

5. NEDJELJA KROZ GODINU (C)

10. 02. 2013.

Bl. Alojzije Stepinac

 

Svete mise: radnim danom u: 7:00 i 18:30

        Nedjeljom u 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i u 18:30

Spomendani svetaca kroz ovaj tjedan:

Ponedjeljak – Gospa Lurdska – dan bolesnika

Utorak – Pokladni utorak

Srijeda – ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA – post i nemrs

Četvrtak – Sv. Valentin

Petak – Sv. Klaudije, Vitomir

Subota  - Sv. Julijana

Onima koji slave imendan naše iskrene čestitke.

 

Sljedeća nedjelja je PRVA KORIZMENA

 

U srijedu je Pepelnica – početak svetog korizmenog vremena. Na taj dan je zapovijedani post i nemrs. Pod misama toga dana bit će uobičajeni obred pepeljenja. Korizma je (40-dnevno) vrijeme priprave na proslavu Kristova uskrsnuća, prije svega revnijom i češćom molitvom, pokorom i dobrim djelima, ne zaboravljajući potrebne kako u našoj sredini tako i u misijskim zemljama. Kroz korizmene petke i nedjelje obavljat ćemo pobožnost Križnog puta prije večernje svete mise (18 sati).

Napominjemo da u ovoj godini vjere mi salezijanci slavimo 100-tu obljetnicu prisutnosti u Hrvatskoj (1913-2013). Uz ostale prigodne programe, kao što je dolazak našeg vrhovnog poglavara (u listopadu), pred nama je vrlo brzo jedan izuzetan događaj, a to je dolazak moćiju sv. Ivana Bosca u Hrvatsku od 8-23. ožujka. Don Boscove moći obići će sve salezijanske župe i ustanove u Hrvatskoj i BiH.

U našoj župi ćemo „dočekati” don Bosca u petak 22. ožujka. Po najavljenom programu to će biti između 11:30 i 12:00 sati. Uz prigodne molitvene i pjevačke programe nastojat ćemo se svi uključiti. Toga dana u našoj će župi biti i velika uskrsna ispovijed u 17 sati. Večernju sv. misu predvodit će mons. Ivan Šaško – pomoćni biskup zagrebački sa svećenicima iz dekanata. Podrobnije informacije tijekom korizmenih nedjelja.

 

Na Pepelnicu iza večernje mise je sastanak liturgijskih čitača.


Prvopričesnici i krizmanici imaju župni vjeronauk po ustaljenome rasporedu.


TISAK: Preporučamo, kao i uvijek naš katolički tisak. GK, Don Bosco danas, Veritas, Gl. Srca Isusova i Marijina i dr.

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow 10.02.2013.