Župa Don Bosko

23.03.2013.ISPRAČAJ RELIKVIJA SV.IVANA BOSCA Ispis E-mail
Autor: Miljenko Golubic   
 img_0471_resize.jpg

Nakon cjelonoćnog bdjenja , jutarnje molitve koji du predvodili prednovaci i aspiranti, od  relikvija sv.Ivana Bosca oprostili smo se slavljem svete mise koju je predvodio provincijal don Pejo Orkić uz sve svećenika iz Podsuseda. Prilikom izlaska relikvija sv.Ivana Bosca spontano su vjernici zapjevali pjesme o don Boscu.

Ispred crkve relikvije su uvežene u vozilo koje se je uputio prema Knežiji, gdje će danas u 11 sati biti ispraćaj relikvija slavljem svete mise koju će predvoditi kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački.

Relikvije će u nedjelju nastaviti svoj put prema Rumunjskoj i Ukrajini i nastaviti put u u ostala mjesta u svijetu, gdje djeluju salezijanci.

 img_0374_resize.jpg  
 img_0375_resize.jpg  
 img_0379_resize.jpg  
 img_0380_resize.jpg  
 img_0383_resize.jpg  
 img_0399_resize.jpg  

Zajednička fotografija svećenika, prednovaka i aspiranata pored relikvija sv.Ivana Bosca. 

Prvi red s lijeva:

1.       Don Stjepan Pokrivka,  2.       Don Pejo Orkić, provincijal3.       Sanjin Jurić, prednovak4.       Vinko Rogalo, aspirant5.       Don Milan Ivančević, ravnatelj6.      Josip Tafra, prednovak7.       Ivan Lukač, bogoslovDrugi red s lijeva:8.      Josip Lešković, prednovak 9. Andrej Marić, asistent10.   Don Nedjeljko Nedić , župnik11..   Mislav Alerić, prednovak12.   Marin Škarica, aspirant13.   Ante Belić, prednovak14.   Bruno Rabuzin, prednovak Nedostaju na fotografiji:1.       Don Žarko Kraljević, župni vikar i ekonom2.       Don Alojz Jurak.  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica