23.12.2013. SJEĆA I POSTAVLJANJE BOROVA U ŽUPNU CRKVU Ispis E-mail
img_3829_resize.jpg   Svakog Božića divimo se lijepo okićenim borovima i predivnim jaslicama. Već nekoliko godina htio sam pokazati naše župljane čijih je to ruku djelo, a ovog Božića donosim vam dvije priče o ljudima koji su zaslužni za to. Hvala im.
 img_3787_resize.jpg U 12 sati okupili smo se na parkiralištu pored crkve. Uz župnika Nedjeljka Nedića tu su višegodišnji drvosječe Janko Mlinarić, Stjepan Puh, Slavko Latin i Siniša Mihović. Ove godine pridružila se moja malenkost, ali ne sa sjekirom već fotoaparatom.
 img_3790_resize.jpg  Pristigli smo na imanje gospodina Željka Štuglina u Ivanec.
 img_3793_resize.jpg  Od ovih borova iznad kuće gospodina Željka Štuglina, dva će danas"past".
 img_3796_resize.jpg Tko li se je već popeo na bor ?
img_3798_resize.jpg  Jedni rade, drugi gledaju !
 img_3811_resize.jpg  Prvi bor se izvlači na proplanak.
img_3815_resize.jpg  Jaki su ovi drvosječe, tako da ni pet metarski bor za njih nije prepreka.
 img_3819_resize.jpg

Na slici treba otkriti drugi bor koji posječen pada.

img_3829_resize.jpg  Ovaj bor treba malo prikratiti.
 img_3833_resize.jpg  Ho-ruk...i drugi bor je krenuo do mjesta utovara u kamion.
 img_3837_resize.jpg  Svi sretni i zadovoljni što je prvi dio današnjeg posla završen.
 img_3845_resize.jpg  Gazda Željko nas je počastio svojim mladim vinom, a svi su hvalili ovo vino iz Ormoža.
 img_3856_resize.jpg  Borovi su doveženi pred našu župnu crkvu.
 img_3859_resize.jpg  Istovar je započeo.
 img_3866_resize.jpg  Trebalo je provjeriti da li su visine borova točno 5 metara.
 img_3871_resize.jpg  Treba stablo pripremiti, koju grančicu sklesati da bi stalak mogao obuhvatiti bor.
img_3873_resize.jpg   U zajedništvu sve se prepreke lakše savladaju.
 img_3883_resize.jpg  Oba su se digla( prevedi kao: oba dva bora su nasađena)
 img_3885_resize.jpg  O čemu to razgovaraju gospodin Željko i gospodin Stjepan? Da li dogovaraju borove za slijedeći Božić?
 img_3888_resize.jpg  Prvi bor se unosi u crkvu......
 img_3891_resize.jpg  ... i podiže se.
 img_3895_resize.jpg  Sada malo lijevo, desno dok se ne pronađe najljepši oblik.

img_3897_resize.jpg Kroz ulazna vrata crkve ulazi i drugi bor....
 img_3900_resize.jpg  ... i nosi se na lijevu stranu.
 img_3906_resize.jpg  Uspješno se podiže.
 img_3916_resize.jpg  Postavljena su oba bora na svoja mjesta i sa zadovoljstvom ih se promatra. Sve je spremno za večerašnje kićenje.