Župa Don Bosko

18.10.2015. Ispis E-mail
Autor: Vladimir Baričević   

29. NEDJELJA K/G  (B)

18. 10. 2015.

 

 

Svete mise:     Radnim danom u: 7:00 i u 18:30

                        Nedjeljom u: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30.

 

Spomendani kroz ovaj tjedan:

Ponedjeljak –

Utorak –

Srijeda – sv. Kalist I., papa i mč.

Četvrtak – sv. Ivan Pavao II., papa

Petak – sv. Ivan Kapistranski, prezb.

Subota – Sv. Antun Marija Claret, b.

 

 

            Danas pod misom u podne je s nama naš pomoćni biskup i generalni vikar, mons. Mijo Gorski u pastirskom pohodu našoj župnoj zajednici. U četvrtak i danas prije mise, susreo je različite grupe naše župe. Zahvalni smo mu za svaku riječ i susret, te što smo i na taj način živjeli svoje zajedništvo i povezanost s našom mjesnom zagrebačkom Crkvom.

 

            Danas je misijska nedjelja i milostinja koju ćete danas dati ide za potrebe misija.

 

            Naši vas mladi pozivaju da se uključite u njihovu akciju pomoći jednoj bolesnoj šestogodišnjoj djevojčici Maji Petrović tako što dođete u subotu, 24. 10. u 17.30 na odbojkašku utakmicu u Sutinska vrela. Igraju OK Olimpik i OK Karlovac, cijena karte od 20 KN ide u svrhu liječenja ove djevojčice, oboljele od zloćudne bolesti.

 

            Isto tako, vidjet ćete pred crkvom da naši djelatnici Caritasa prodaju lampaše. Utržak ide Caritasu za njegove aktivnosti pomoći siromašnima.

Četvrtkom poslije večernje sv. mise je redovito klanjanje Presvetom Oltarskom Sakramentu.

 

            Slijedeće nedjelje ćemo zahvaliti Bogu za sva njegova dobročinstva, plodove zemlje i sve darove kojima nas obasiplje i obdaruje.

 

            Svetoga Martina ćemo slaviti 8. studenoga i toga dana u crkvi će biti jutarnja sv. misa u 7.00 i navečer u 18.30, a mi ćemo se uputiti u procesiji u 10 sati od crkve prema kapeli sv. Martina.

 

Preporučamo kao i uvijek naš katolički TISAK: Glas koncila, Veritas, Glasnik SIiM, Naša ognjišta, Katol. tjednik i dr.

 

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow 18.10.2015.