Župa Don Bosko

29.11.2015. Ispis E-mail
Autor: Vladimir Baričević   

I. nedjelja došašća - C

29. 11. 2015.

 

 

Svete mise:     Radnim danom u: 6:00 i u 18:30

                        Nedjeljom u: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30

 

Spomendani kroz ovaj tjedan:

Ponedjeljak – Sv. Andrija Apostol

Utorak –

Srijeda –

Četvrtak – Sv. Franjo Ksaverski, prezbiter

Petak – Sv. Barbara, mučenica i sv. Ivan Damaščanski, prezb. i c. nauč.

Subota –

 

            Danas započinjemo došašće i novu liturgijsku godinu. Od sutra, radnim danom započinjemo s misama zornicama u 6:00 sati ujutro. Pozivamo osobito mlade da se odluče na ovu žrtvu i pridruže se našem zajedničkom putu prema Božiću ovom zahtjevnom žrtvom i odricanjem od sna. Otkrijmo u vrijeme došašća u sebi dobrotu i nježnost prema svima onima kojima je teže u životu i nose križ života koji je teži od našega.

Od danas misa u 9:00 sati tzv. “dječija misa” biti će u 10:30, a “župna misa” će biti u 9:00 sati.

 

            Započinjemo s upisom misa za sljedeću godinu!

 

            Sljedećeg petka je sv. Barbara, mučenica, a u sljedeću nedjelju je sv. Nikola biskup. Naše susjedne župe u Vrapču i Gajnicama slave svoje zaštitnike. Raspored slavlja i sv. misa možete vidjeti na oglasnoj ploči.

 

            Još jednom vas potičemo da naše sestre Klanjateljice Krvi Kristove u Podsusedu, organiziraju 5. 12. cjelodnevnu adventsku duhovnu obnovu za mlade s početkom u 9:30, a 6. 12. za odrasle u popodnevnim satima od 14:00 – 18:00 sati.

 

            Sljedeće nedjelje je sv. Nikola koji nam dolazi i priređuje iznenađenje na misi u 10:30. Sv. Nikola vas moli da mu “pomognete” i da obradujete našu djecu nekim malim doprinosom u košaricu ispred oltara. Zahvaljujemo vam za brigu za našu djecu i dječicu!

 

            Zahvaljujemo vam na svakom daru za uređenje naše crkve. Sredstva još nisu dostatna i hvala vam na dobroti i brizi za našu župnu crkvu!

 

            Naši marljivi djelatnici Caritasa su izradili adventske vijence i možete ih kupiti ispred crkve. Utržak ide za potrebe siromašnih. Hvala vam!

 

Preporučamo kao i uvijek naš katolički TISAK: Glas koncila, Veritas, Glasnik SIiM, Naša ognjišta, Katol. tjednik i dr.

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow 29.11.2015.