Župa Don Bosko

24.03.2016. VELIKI ČETVRTAK Ispis E-mail
Autor: Miljenko Golubic   
 img_7522_resize.jpg  Danas je Veliki ili Sveti četvrtak. To je dan Isusove posljednje večere. Danas Crkva ulazi u sveto trodnevlje, u sjećanje, komunikaciju kroz liturgiju i molitvu Isusovih posljednjih dana i djela. Crkva i zapadni svijet od danas se spremaju na slavljenje i doživljavanje Uskrsa.
Na Veliki četvrtak je Isus sa svojim učenicima proslavio posljednji put židovski blagdan Pashe i to jedan dan prije samog blagdana, te ustanovio svetu misu, po kojoj se kršćani osobito prepoznaju. U dvorani posljednje večere Isus je oprao učenicima noge. Prati noge znak je gostoprimstva. Isus dakle želi reći da kroz njegovu smrt, u koju sada odlazi, i kroz skoro uskrsnuće, on otvara svoje nebeske dvorane, u koje nas poziva kao svoje uzvanike. Sveta misa je predokus i nada da smo djeca Božja i baštinici neba. U svetoj misi postajemo jedno s Isusom, on postaje naš brat i učitelj. U tajnovitosti današnjih liturgijskih slavlja, šutnje zvona sve do Uskrsa, nečeg nadonosnog u zraku, spušta se otajstvo čovjekova pada i uzvišenje među nas, da naučimo biti ljudi i dobri jedni drugima. 


 
img_7489_resize.jpg   
 img_7491_resize.jpg  
 img_7492cr_resize.jpg  
 img_7495_resize.jpg  
 img_7498_resize.jpg  
 img_7512_resize.jpg  
 img_7503_resize.jpg  
 img_7523cr_resize.jpg  
 img_7527_resize.jpg  
 img_7530cr_resize.jpg  
 img_7535col_resize.jpg  
 img_7541col_resize.jpg  
 img_7547_resize.jpg  
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica