Župa Don Bosko

24.04.2016. Ispis E-mail
Autor: Vladimir Baričević   

Peta vazmena nedjelja - C

24. 4. 2016.

 

 

SVETE MISE - Nedjeljom: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i u 18:30.

SVETE MISE – Radnim danom: 7:00 i 18:30.

 

Sveci kroz tjedan:

Ponedjeljak: blagdan - sv. Marko, evanđelist

Srijeda: bl. Ozana Kotorska, dj.

Četvrtak: sv. Petar Chanel i sv. Ljudevit M. Grignion de Montfort

Petak: blagdan – sv. Katarina Sijenska, dj. i c. n., zaštitnica Europe

Subota: sv. Pio V., papa

           

 

            Kao što smo najavili prethodne nedjelje, papa je moleći za mir i pomirenje na II. Vazmenu ili Bijelu nedjelju, na dan koji je kao srce Svete godine milosrđa, uputio je apel za Ukrajinu. Pri tom je istaknuo da posebno misli na dramu onih koji pate zbog posljedica nasilja u Ukrajini: na one koji ostaju na područjima razorenim nasiljem koje je uzrokovalo tisuće mrtvih, te više od milijun onih koji su bili prisiljeni napustiti svoje domove zbog teškog stanja koje i dalje traje.

Papa je odredio posebno prikupljanje milodara u svim katoličkim crkvama Europe u slijedeću nedjelju, 24. travnja 2016. I mi smo stavili posebnu košaru ispred oltara za prikupljanje milodara za Ukrajinu. Hvala vam na solidarnosti i dobroti!

           

            Preporučamo kao i uvijek naš katolički TISAK: Glas koncila, Don Bosco danas, Veritas, Glasnik SiiM, Naša ognjišta, Katol. tjednik i dr.

 

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow 24.04.2016.