Župa Don Bosko

06.11.2016. Ispis E-mail
Autor: Vladimir Baričević   

32. NEDJELJA K/G  (C)

06. 11. 2016.

 

 

Svete mise:  Radnim danom u: 7:00 i u 18:30

                     Nedjeljom u: 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:30.

 

Spomendani kroz ovaj tjedan:

Ponedjeljak –

Utorak         Bl. Gracija Kotorski

Srijeda         – Posv. Lateranske Baz.

Četvrtak      – Leon Veliki

Petak            – Martin  biskup

Subota          – Jozafat

 

            Danas 6. 11. 2016. u samostanu sestara "Klanjateljica Krvi Kristove" Vinobreška 16, bit će duhovna obnova za odrasle od 14:00 do 18:00 sati. Dođite!

 

            Pred nama je blizu blagdan sv. Martina. Procesija i misa bit će 13. 11. 2016. Za taj blagdan pripremit ćemo se trodnevnicom. Na sam blagdan bit će sljedeći raspored: u 10:00 sati formira se procesija ispred crkve i to sljedećim rasporedom; na početku ide križ, zatim barjaci, djeca i mladi, zatim pjevači, kip svetog Martina, ministranti, svećenici i ostali vjernici. U nošenju kipa sv. Martina mijenjat će se sljedeće grupe: prvo nose muškarci, zatim žene, mladi i prednovaci. Kada dođemo do kapele bit će kratka molitva i zatim idemo u dvoranu gdje će biti sv. Misa koju predvodi naš provincijal don Pejo Orkić.

Molimo domaćice da za taj dan ispeku kolače.

Toga dana u crkvi neće biti mise u 9:00, 10:30 i 12:00 sati. Bit će mise u 7:00 i 18:30 sati.

 

            Muška molitvena zajednica muževa sv. Ivana Bosca ima svoje redovite molitvene susrete petkom u 19:30. Zajednica broji oko 25 članova. Ako je netko zainteresiran, može se pridružiti toj zajednici.

 

            Naš novi orguljaš na večernjoj svetoj misi, gospodin Ivan Škreblin, poziva sve koji se žele uključiti u taj zbor. Moli da mu se jave zainteresirani da vidi s kojim glasovima može raspolagati jer tko pjeva, duplo moli.

 

            Molitvena zajednica" Klanjateljica Krvi Kristove" ima susrete ponedjeljkom iza večernje svete mise u crkvi i srijedom u samostanu sestara, također iza večernje svete mise.

 

            Pred nama je vrijeme adventa ili došašća. Već sada možete nabaviti adventske vijence. Njihovom kupnjom pomažete našem Caritasu odnosno preko Caritasa pomažete onima u našoj župi koji su potrebni naše pomoći.

 

            Preporučamo kao i uvijek naš katolički TISAK: Glas koncila, Don Bosco danas, Veritas, Glasnik Srca Isusova i Marijina, Naša ognjišta, Katolički tjednik i dr.

 
« Prethodna   Slijedeća »
You are here  : Naslovnica arrow ŽUPNE OBAVIJESTI arrow ŽUPNI OGLASI arrow 06.11.2016.